سه شنبه بیست و ششم آبان ۱۳۸۸

ضرورت معرفي سوابق فرهنگي و مذهبي و انقلابي مازندران در هفته گردشگري مازندران

ضرورت معرفي سوابق فرهنگي و مذهبي و انقلابي مازندران در هفته گردشگري مازندران

نشست هم انديشي متوليان فرهنگي و اجتماعي استان مازندران به مناسبت روز مازندران در محل سالن اجتماعات سازمان گردشگري مازندران برگزار شد.

در اين مراسم دكتر رحمت عباس ن‍ژاد رئيس سازمان گردشگري مازندران به توانمنديهاي استان مازندران در زمينه گردشگري،ميراث فرهنگي و صنايع دستي و همچنين جايگاه فرهنگي استان مازندران اشاره كرد و گفت: همه اين موارد بيانگر اين است كه استعدادها و ظرفيتهاي ما زياد است.

وي افزود:متاسفانه بخش فرهنگي و مذهبي غافل مانده و فقط از بخش طبيعت استفاده كرديم .

وي در ادامه به بهره برداري مطلوبتر از جنگل و دريا تاكيد كرد و گفت:بنا به فرمايشات مقام معظم رهبري بايد هم جنگل و دريا را حفظ كرد و هم بايد براي استفاده بهتر از آن  برنامه ريزي كرد.

در ادامه اين مراسم سرهنگ پاسدار علي شكي معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه كربلاي مازندران در سخناني به نقش مازندران در انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: بايد بتوانيم مازندران را از جنبه هاي مختلف بشناسيم و آن را معرفي كنيم.

وي افزود:فضايل اخلاقي و علمي علماي فرهيخته مازندران  و رشادتهاي رزمندگان مازندران در دفاع مقدس مواردي هستند كه بايد در معرفي مولفه هاي فرهنگي و اجتماعي مازندران لحاظ شوند.

سرهنگ پاسدار شكي تاكيد كرد:استان مازندران از نظر شهداي قبل از انقلاب جزو استانهاي برتر بوده است و شهرستان آمل بعد از تهران از نظر تعداد شهداي قبل از انقلاب در رتبه دوم قرار دارد.

وي افزود: در كميته استقبال از امام از 12 نفر سه نفر مازندراني بودند.

اين رزمنده دوران دفاع مقدس در ادامه به بيان رشادتهاي رزمندگان مازندران در دوران دفاع مقدس پرداخت

و گفت:در سال سوم جنگ تنها دو لشكر از سپاه تشكيل شده بود كه يكي از آنها لشكر ويژه 25 كربلا بود.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه كربلاي مازندران در ادامه خواستار معرفي هر چه بيشتر سرداران شهيد و رزمندگان شهيد استان مازندران به نسل جوان شد.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد كه ان شاء ا... با برنامه ريزي درست  بتوانيم جايگاه مذهبي و انقلابي مازندران را بهتر معرفي كنيم.

نوشته شده توسط مدیر وبلاگ در 1:53 |  لینک ثابت   •